CHCĘ ZBIERAĆ, KUPOWAĆ LOKALNIE

 
Portal MyZbieramy.pl od 2018 roku łączy rolników, sadowników z osobami, które chcą dla SIEBIE pozbierać owoce, warzywa na własne potrzeby albo po prostu kupić warzywa, owoce, przetwory w gospodarstwie. Obie strony zyskują!
Pomogliśmy już tysiącom osób w znalezieniu gospodarstw, gdzie pojechali i całymi rodzinami, ze znajomymi zbierali truskawki, maliny, borówki, czereśnie czy jabłka – płacąc za nie mniej niż w sklepie. Także rolnicy byli zadowoleni z tych odwiedzin, bo nic nie zmarnowało się na polu, w sadzie i mieli dodatkowy zarobek. Nawiązały się wyjątkowe relacje.

Samozbiory – zbieranie dla SIEBIE jest bardzo popularne w USA, Kanadzie, Niemczech czy Francji – teraz czas na Polskę.

Dla rodziców to wspomnienie lat, gdy sami zrywali owoce z drzew, pomagali w pracy na wsi.

Sentymentalna “podróż”

Rodzice pokazują dzieciom jak wygląda uprawa, praca na roli, że marchewki nie rosną na drzewach, a jabłka nie są z fabryki.

Żywa lekcja przyrody

Ciekawy pomysł na spędzenie kilku godzin razem, w towarzystwie najbliższych nam osób.

To wyjątkowa przygoda

Zapomnisz o codziennym stresie – dobry wysiłek fizyczny poprawi Ci nastrój. Wzmacniasz relacje między członkami rodziny.

Dobrze spędzony czas

Wspierasz lokalnych rolników, mających gospodarstwa blisko Twojego domu. Płacisz za owoce, warzywa mniej niż w sklepie.

Blisko i tanio

Tęsknisz za własnymi przetworami? Dżemy, soki, przeciery, kiszonki – możliwości jest dużo. Bez sztucznych barwników i zbędnej chemii.

Spiżarnia pełna witamin

Jak korzystać z MyZbieramy?

Kiedy czas na zbieranie?

Po pierwsze: Zarejestruj darmowe konto na MyZbieramy. Dzięki temu będziesz miał dostęp do pełnych informacji o ofertach, do numerów telefonów rolników, otrzymasz możliwość wysyłania im pytań, itp. Na Twój adres mailowy będziemy mogli też wysyłać newsletter z najnowszymi ofertami zbierania.

Po drugie: Korzystaj z wyszukiwarki MyZbieramy – szybko znajdziesz interesujące Cię propozycję. Prosimy, jeśli w danym momencie nie będzie oferty dla Ciebie – nie zrażaj się, odwiedzaj nas co kilka dni. MyZbieramy dopiero rusza i propozycji jest jeszcze mało, ale staramy się, aby jak najszybciej to się zmieniło.

Po trzecie: Gdy zdecydujesz się na zbiory, zaproś na wyjazd także znajomych, sąsiadów – razem będzie ciekawiej.

I po czwarte, na zbiory przygotuj:
– koszyki, wiaderka, torby, paczki
– rękawiczki ogrodnicze
– właściwe obuwie, zwłaszcza w dni deszczowe warto zabrać gumiaki
– ubranie dostosowane do pogody i tego, co chcesz zbierać
– nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne
– coś do picia i do zjedzenia
– przygotuj pieniądze, nie bierz dużych banknotów, by łatwo wypłacić resztę
– najważniejsze zabierz dobry humor, rodzinę i znajomych 😉

UWAGA! W czasie epidemii stosuj się do zasad bezpieczeństwa podczas zbierania. Pamiętaj o odstępach między osobami i dezynfekcji rąk przed i po zakończeniu zbierania. Podczas ważenia, płacenia u rolnika miej maseczkę na twarzy. Razem zadbajmy o nasze zdrowie.

Oczywiście wszystko zależy od pogody i innych warunków, ale w poszczególnych miesiącach możesz szykować się na zbieranie następujących owoców i warzyw.

Marzec-kwiecień: szparagi
Maj: truskawki, botwinka, rzodkiewka, ziemniaki, pierwsze zbiory sałaty
Czerwiec: truskawki, agrest, czereśnie, truskawki, wiśnie, pierwsze zbiory śliwek i porzeczek; pierwsze zbiory bobu, brokułów, cukinii, fasolki szparagowej, kalafiora, kalarepy, marchewki młodej, ogórków
Lipiec: agrest, arbuz, czereśnie, maliny, porzeczki, śliwki, truskawki, wiśnie, jagody, jeżyny, botwinka, bób, brokuły, cukinia, fasolka szparagowa, groszek zielony, kalafior, kalarepa, marchewka, natka pietruszki, ogórki, pomidory
Sierpień: agrest, arbuz, brzoskwinie, czereśnie, maliny, nektarynki, porzeczki, poziomki, śliwki, truskawki, pierwsze jagody i winogrona, wczesne jabłka; bakłażan, brokuły, buraki, cukinia, fasolka szparagowa, kukurydza, marchewka, natka pietruszki, ogórek, papryka, pomidory, por, rzodkiewka, sałata, szparagi, ziemniaki
Wrzesień: brzoskwinie, gruszki, jabłka, jagody, jeżyny, maliny, nektarynki, porzeczki, pigwa, śliwki, winogrona, żurawina; bakłażan, brokuły, buraki, cukinia, fasolka szparagowa, kalafior, kalarepa, kapusta, kukurydza, marchewka, natka pietruszki, ogórek, papryka, patison, pomidory, por, rukola, rzodkiewka, sałata, szczaw, szpinak, ziemniaki. Pierwsze zbiory brukselki, cykorii, dyni
Październik: gruszki, jabłka, maliny, pigwa, śliwki, winogrona; bakłażan, brokuły, buraki, cukinia, cykoria, dynia, jarmuż, kalafior, kalarepa, kapusta, kukurydza, marchewka, natka pietruszki, patison, por, pietruszka, rukola, rzodkiewka, sałata, ziemniaki

NA KONIEC WAŻNE 

Przed przyjazdem na zbieranie upewnij się, czy zbieranie jest aktualne, nie zostało odwołane z powodu złej pogody, itp. – najlepiej zadzwoń wcześniej do właściciela gospodarstwa/organizatora zbierania. 

Administrator portalu myzbieramy.pl nie ma żadnej możliwości czuwania nad przebiegiem Wykonania usługi, nie odpowiada za działania Ogłoszeniodawców, w szczególności za jakość wykonania usługi oraz za wypłacalność stron. Portal myzbieramy.pl nie angażuje się w transakcje, nie oferuje “ochrony kupującego”, nie daje “certyfikatu sprzedającym”