O MyZbieramy.pl

Portal tworzą od 2017 roku młode osoby przekonane, że zbieranie owoców i warzyw to pomysł na powrót do natury i ciekawa propozycja dla rodzin na dobrze spędzony czas. To szansa dla rolników na uczciwą zapłatę za ich pracę. Nic nie musi się marnować na polu, bo nie miał kto pozbierać owoców, warzyw. Zależy nam na rozwoju sprzedaży bezpośredniej.
MyZbieramy.pl zachęca do kupowania lokalnie, aby wesprzeć rolników.
U nas zawsze DARMOWE OGŁOSZENIE.

MyZbieramy – poczuj radość zbierania

Mirosław Biedroń – pomysłodawca portalu, koordynator projektu

Portal działa w ramach Fundacji Zielona Przystań (ul. Skargi 29a, 33-100 Tarnów)

#zbierztosam #myzbieramy #samozbiory

Media o nas

Polska Agencja Prasowa, TVP 1 – Teleexpres, Agrobiznes, TVP2 – Panorama, Pytanie na śniadanie, Polsat – Wydarzenia, TVN – Fakty po południu, Uwaga, Dzień dobry TVN, TVN 24 – Fakty po południu, Wstajesz i wiesz, Radio RMF FM – Wstawaj szkoda dnia, Program I – Cztery Pory Roku, Radiowa Czwórka, Radio Złote Przeboje, Radio ESKA, Radio Kraków, Radio Lublin, Radio RDN Małopolska, Radio 357, Wp.pl, Money.pl, INNPoland.pl, Kukbuk.pl, Gazeta Wyborcza, Super Express, Przekrój, Tygodnik Niedziela, Tygodnik Temi, Gazeta Krakowska, wpolityce.pl, bankier.pl, sadyogrody.pl, e-sadownictwo, agroprofil.pl, biokurier.pl, terazpolska.pl, wiadomoscihandlowe.pl, dobrewiadomosci.net.pl , deon.pl – m.in. te media informowały o naszym projekcie. 

Bardziej lokalnie i sezonowo już się nie da! Poznajcie portal, za którego pośrednictwem znajdziecie gospodarstwa, gdzie warzywa i owoce zbierzecie samodzielnie. Sprawdziliśmy, jak to działa. (…) Jeżeli po nocach śni wam się sielska wieś, lubicie wiedzieć, skąd wzięło się wasze jedzenie, a przy tym chcecie oszczędzać i jednocześnie pomóc rolnikom godnie zarabiać, mamy dla was dobre wieści. Istnieje portal, który spełnia każdą z tych potrzeb! Kukbuk.pl

Sharing economy dla rolników. Dzięki temu portalowi możesz pozbierać dla siebie warzywa. Ceny warzyw i owoców nie zachęcają do kupowania ich w sklepach. Dzięki nowo powstałemu portalowi każdy może umówić się z rolnikiem lub sadownikiem i samodzielnie zebrać dla siebie jego plony. Dzięki temu on zarobi więcej, a my zapłacimy mniej za świeże owoce i warzywa.  INNPoland.pl

W Kanadzie to norma, u nas nowość. Chodź na pole, zbierz owoce. Nie musisz czegoś mieć, by z tego korzystać. Tony owoców mogą zepsuć się na polach, bo brakuje pracowników na plantacjach. Ale jest recepta: pomóż je zbierać, a przy okazji przeżyj coś wspaniałego – proponuje serwis myzbieramy.pl.  Wyborcza.pl

W telewizji rolnicy szukają żon, a na portalu w internecie – chętnych na owoce za grosze. O pomyśle Mirosława Biedronia od kilku dni mówi cała Polska. Chodzi o kojarzenie rolników i sadowników z osobami, które chciałyby własnoręcznie zebrać sobie ich warzywa lub owoce na własne potrzeby płacąc za nie dosłownie grosze. Założony przez tarnowianina portal myzbieramy.pl ktoś zdążył już określić mianem „rolniczej” odmiany Tindera, czyli popularnego portalu randkowego. Gazeta Krakowska

Chcesz kupić świeże warzywa i owoce taniej? Umów się z rolnikiem i zbierz je samemu dzięki nowemu portalowi. Deon.pl

Poczuj radość zbierania

Wspólne, rodzinne wyjazdy na zbieranie truskawek, borówek, malin, a nawet na wykopki, pomimo, że nie ma się własnego pola? Pomoże w tym nowy portal MyZbieramy. Łączy on rolników, sadowników z osobami, które chcą dla siebie pozbierać owoce, warzywa. Takie rozwiązania sprawdzają się od lat w gospodarstwach m.in. w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii.
Mamy nadzieję, że teraz przyszedł czas na nasz kraj, tym bardziej że pojawiły się możliwości sprzedaży w ramach przepisów sprzedaży bezpośredniej.

– Hasło portalu to “Poczuj radość zbierania”, bo zależy nam, aby powrócić do natury, cieszyć się z chwil zbierania owoców, warzyw z których można potem zrobić przetwory. Wyprawa np. na maliny, porzeczki, połączona ze zjedzeniem posiłku na świeżym powietrzu, będzie wyjątkowa, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, ponieważ wzmocni relacje między nimi. Dla wielu osób będzie to sentymentalna podróż – przypomnienie czasów, gdy w młodości zrywały owoce, pomagały w polu, zaś dla dzieci będzie to żywa lekcja przyrody – podkreśla Mirosław Biedroń, pomysłodawca portalu MyZbieramy.pl
Portal wspiera lokalnych rolników, bo zapłata za płody następuje od razu w gospodarstwie w ramach sprzedaży bezpośredniej. Jednocześnie osoby zbierające warzywa, owoce kupią ją taniej niż sklepie, ponieważ rolnik będzie mógł zaproponować niższą cenę, a i tak wyższą od tej w jakiej sprzedaje hurtowo – obie strony zyskują!

MyZbieramy ma sprawić, aby rzadkością były sytuacje, gdy rolnikowi nie opłaca się zbierać i ostatecznie owoce, warzywa zostają na polu.

W ramach portalu dostępne są także oferty gospodarstw, gdzie po prostu można kupić owoce, warzywa, przetwory w ramach sprzedaży bezpośredniej.

Proste zasady

Zasada działania portalu jest bardzo prosta. Rolnicy, którzy chcą zaprosić do siebie na zbiór rejestrują DARMOWE konto. Następnie mogą wystawić bezpłatne ogłoszenie na MyZbieramy. W informacjach podają m.in. daty zbioru, zdjęcia oraz cenę, za którą osoby mogą zebrać dla siebie owoce, warzywa. Ogłoszenie widoczne jest przez 30 dni, ten czas można bezpłatnie przedłużać. W każdym momencie rolnik może samodzielnie dokonać w nim zmian. Ponadto twórcy portalu udostępniają rolnikom wzory plakatu do promocji wydarzenia oraz Regulamin zbierania i oświadczenia dla zbierających.
Z kolei zbierający mogą znaleźć ofertę blisko swojego domu korzystając z wyszukiwarki na MyZbieramy.pl

Po założeniu swojego konta otrzymuje się dostęp do dokładnych danych o ofercie, adresie, numerze telefonu kontaktowego.  Istnieje możliwość dodatkowej promocji ogłoszenia w dziale wyróżnione ogłoszenia w cenie 10 zł. Kwota zostanie przeznaczona na utrzymanie portalu (serwer, opieka informatyczna).

Do wyboru są 3 RODZAJE OFERT:

I. Zaproszenie na zbiór do ogrodu, gospodarstwa, sadu, a następnie sprzedaż ich w gospodarstwie w ramach sprzedaży bezpośredniej. 

II. Oferta kupowania u Ciebie w gospodarstwie sadzonek, owoców, warzyw, przetworów w ramach sprzedaży bezpośredniej lub tradycyjnej sprzedaży z możliwością dowozu lub innego odbioru.

III. Oferta pracy sezonowej w Twoim gospodarstwie.

Jak dodać ogłoszenie – zobacz nasz poradnik – więcej